Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Sevgililer Günü için Hediye Deri Ayakkabı

Sevgililer Günü için Hediye Deri Ayakkabı

Sevgililer günü, tüm dünyada her yıl 14 şubatta kutlanan özel bir gündür. Sevgililerin gününün başlangıcı Roma İmparatorluğuna kadar uzanmaktadır. Sevgililer Günü için çeşitli kent efsaneleri bulunmaktadır.

Günümüzde kutlanan günün anlamı ise Eski Roma’da 15 Şubat gününde kutlanan Lupercalia Bayramı arifesine dayanmaktadır. Bu bayram genç nüfus amacıyla büyük ehemmiyet taşımaktadır. 14 Şubat’ta Eski Roma’daki bekâr olan kadınlar adlarını kâğıda yazıp bir kutuya atar. Genç Romalı erkekler de bu kutudan kâğıt çekerek kâğıdın üstünde yazan isimle partner olur ve bayram eğlencelerini birlikte geçirirmiş. Bu eğlenceler ardından birtakım çiftler birbirlerine âşık olur ve evlenirlermiş. Ancak imparator 2. Claudius’un sert politikaları varmış ve Roma’daki bütün nişan ve evlilikleri kaldırmış. Tam da o zamanlar Roma’da papazlık yapan Aziz Valentine de genç âşıkları gizlice evlendiriyormuş. Bu olay hükümdarın kulağına gitmiş. Aziz Valentine’yi tutuklatıp öldürtmüş. Roma’daki gençler de Aziz Valentine’i anmak amacıyla Lupercalia Bayramı’nı “Aziz Valentine Günü” olarak kutlamaya başlamışlar.
Evrensel bir gün olan 14 Şubat Sevgililer Günü, “Valentine’s Day” olarak kutlanmaktadır. Bu kutlamalarda sevgililer birbirlerine hediye alırlar. Özel bir gün geçirirler.

Sevgiliye hediye seçmek zor bir süreçtir. Sevgilinizi iyi tanıyabilirsiniz. Onu mutlu edecek hediyeyi almak herkes için kolay olmayabilir. İster klasik ister casual olsun deri bir ayakkabı sevgilinizi her zaman mutlu edecek doğru hediyedir.

Sitarastelle, sizi ve sevdiğiniz insanı düşür. Hakiki deri ve kaliteli malzemeden üretilen deri ayakkabılar uzun ömürlüdür.

Sevgililer Günü için Öneriler

Birincisi sevdiğin insanın hangi tarz ayakkabıya ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Eğer bilmiyorsanız öğrenmek amacıyla ağzını arayabilirsiniz. Yakın arkadaşlarına danışarak da ihtiyacı veya arzuladığı ayakkabıyı öğrenebilirsiniz.
Eğer başlamak istediği ya da yaptığı bir spor veya hobi varsa ona uygun hediyeler tercih edebilirsiniz.

İkincisi Ayak ölçüsünü bilmen çok önemli. Her ayakkabıda aynı ölçüyü/numarayı giymiyor olabilir.
Ek olarak sevdiği ve sevmediği renklere dikkat etmeli, rahat edeceği modele dikkat etmelisiniz.

Her şeyden önce klasik bir ayakkabı her zaman kurtarıcı bir hediye olur. Özel ve günllük kullanım için siyah klasik bir ayakkabı sevgilinizi mutlu edecektir.
Ayrıca rahatına düşkün olan biri için günlük ayakkabılar ideal bir seçenektir. Attığı her rahat adımda aklına gelir, onu mutlu edebilirsiniz.

Bu özel günde sadece hediye vermek yetmez. Hediye aldığın ayakkabı kutusunun üstüne birlikte en mutlu anlarınızı sahibi olan fotoğraflar ve notlar yerleştirebilirsiniz. Hediyeyi vereceğiniz anı özenle tasarlayabilirsiniz. Bu az gelecekse size yemek organizasyonu yapabilirsiniz.
Sitarastelle atacağınız her mutlu ve aşk dolu adımda yanınızda olacaktır. 

Sepet