Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Satın Alınan Yeni Ayakkabıyı Koruma Rehberi

Satın Alınan Yeni Ayakkabıyı Koruma Rehberi

Satın aldığımız yeni ayakkabı modellerini nasıl koruruz? sorusunun yanıtını bu yazıda yanıtlamaya çalıştık.

Her yaştan insan aldığı ayakkabının üstüne titrer ve ilk gün ki gibi kalmasını ister. İlk gün ki parmaklık, pürüzsüz yüzey kalıcı olmasını dilediğimiz bir şeydir.
Doğru koruma ve düzenli bakım ile ayakkabınızı uzunca bir süre aldığınız gibi giyebilmeniz mümkün.

Sadece hava şartları, kötü zemin ve uzun süreli kullanıma bağlı ezilmeler ayakkabınızın aşınmasına neden olmaz, koruma ve muhafaza etme ortamları da yıpranmalara neden olur.

Öncelikli olarak yapmanız gereken ilk şey ayakkabıya uygun bir kalıp temin etmeniz ve günlük olarak ayakkabıyı her giyim sonrası kalıp kullanıp dolaba kaldırmanızdır.
Böylece yeni ayakkabı modelinizde oluşan kullanım sonrası ezilmeler kalıcı hale gelmez ve şık görüntüsü bozulmaz.

Yeni ayakkabı tabanınıza göre özellikle kauçuk tavan ise ayakkabı tabanınızı temizlemeden kutuya veya dolaba koymayın. Dezenfekte edilmeyen taban kötü kokulara neden olabilir.
Ayakkabılarınızı mevsim geçişleri gibi sebeplerden dolayı uzunca bir süre kullanmayacaksanız, bez torbaya aldıktan sonra kutuya yerleştirin.

Düzenli olarak temizlik ve bakım yapmanız kullanım ömrünü uzatacaktır.

Yeni Ayakkabı Bakım ve Saklama Önerileri

Süet Ayakkabı Modelleri
En hassas deri olarak bilinen süet bakımı ve koruması çok önemlidir. Süet fırçası ile taramalı, süet silgisi yardımı ile de ayakkabı üstündeki kirleri temizlemelisiniz.
Son adım olarak süet boyaları aşınan ve solan yerler için ideal bir seçenek olabilir.

Ayakkabının nem ve ıslanmaya bağlı olarak meydana gelebilecek küfleri ıslanma sonrası oda sıcaklığında kurumaya bırakmayı ihmal etmeyerek önleyebilirsiniz.
Meydana gelen küfü ayakkabıdan çıkartmak için önce uygun bir fırça ile nazikçe fırçalayın, daha sonra kuru bir bezle silin. Deride küfün kalmaması ve yayılmaması için bakım öncesi kullanacağınız ürünleri dezenfekte edin.

Kaliteli materyalden üretilen deri ayakkabılar koku yapmaz, kalitesiz materyal bakteri oluşumuna neden olur ve ayakkabıda kötü koku oluşur.
Olası herhangi bir kötü koku önemli için ise kullanmadığınız günlerde silika jel kullanabilir, dezenfekte eden sprey yardımı ile bakteri oluşumunu önleyebilirsiniz.

Temizlik ve bakım sonrası kutuya veya dolaba kaldırma öncesi mutlaka ayakkabıları havalandırmalı, nemli ortamlardan uzak tutmalısınız.
Nem ayakkabının ayakta mantara neden olabileceğini unutmayınız.

Ayakkabıyı yeteri kadar nemden uzaklaştıramıyorsanız mantar ve küfü önlemek adına ayakkabının içine anti küf ürünleri kullanmanız faydalı olabilir.

Sepet