Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Klasik Ayakkabı ile Klasik Tarz Nasıl Oluşturulur?

Klasik Ayakkabı ile Klasik Tarz Nasıl Oluşturulur?

Klasik tüm zamanların “şık olma” anahtarıdır, hem asil hem de karizmatik görünüm  için klasik tarz en özel anlarımızda, davetlerde hatta ofiste karşımıza çıkan zamansız  resmi bir moda akımıdır. 

Klasik ayakkabı ile klasik tarzın oluşturulması ayakkabı seçimi ile başlar. Klasik tarz ayakkabılar sanılanın aksine oldukça geniş yelpazede önümüze çıkar.  Oxford, Loafer, Makosen modelleri kombinlerini farklı yerlere taşıyacaktır. 

Klasik stilde renk konusu koyu renkler ile kısıtlıdır. Siyah, kahve ve mavi rengi tonları,  füme ağırlıktadır. Ayakkabının rengini belirleyen unsur takım elbise rengi veya ceket  rengi olabilir. Diğer renklerin aksine siyah klasik ayakkabı sizi tüm kıyafetlerde  uyumlu olmanızı sağlar. 

Oxford Ayakkabı, Klasik Tarz 

İş ortamına ve davetlere uygun olan oxford model ayakkabılar klasik tarzın yıldızıdır.  Bağcıklı veya bağcıksız ayakkabılar giyim tarzınıza göre karar verilmelidir. Resmi  ortamlarda tercih etmeniz gereken modeldir. 

Loafer Ayakkabı, Rahat Klasik 

Bağcıksız olan loafer modelleri rahat bir gün geçirmek için klasik tarzda  kullanılabilecek bir ayakkabı türüdür. Topuksuz olan loafer ile, günlük kıyafetlerinizle  klasik şıklığa ara vermeden devam edebilirsiniz. 

Derby Ayakkabı 

Oxford modeline göre az resmi ortamlarda, klasik kıyafetleriniz ile tamamlayacağınız  klasik ayakkabı modelidir. 

Klasik Tarzda Kravat Önerileri 

Kravat konusunda belli başlı kurallar vardır, renk seçimi bu kuralların en önemlisidir.  Tamamlayıcı renkler ve ton sür ton son zamanların trendi olsa da resmi ortamlarda  kravat daima gömlekten koyu bir ton olmalıdır. Aynı renk tonunda veya açık renk  tonunda seçilen kravat sportif bir algı yaratacaktır. 

Kol Düğmesi Seçimi 

Kol düğmesi klasik ve resmi giyime dokunulan eşsiz bir dokunuştur. Kravat ile uyumlu  olmasına dikkat ettiğiniz kol düğmesi bazı durumlarda mendil ile de uyumlu olabilir. 

Gümüş veya krom renk kol düğmeleri tarzınıza farklı bir hava katabilir, tarzınızı  güçlendirebilir.

Çorap Seçimi 

Ayakkabınızın duruşunu etkileyecek çorap dikkate alınması gereken bir konudur.  Yanlış seçilmiş bir çorap tarzınıza gölge düşürebilir. 

Öncelikle resmi giyimde çorap mutlaka teninizi örtmeli, bileğin üstünde olmalı.  Hareket halinde teninizin görünmesi yeterli uzunlukta çorap tercih etmediğinizin  göstergesidir. 

Çorap, takım veya pantolonla aynı renk tonlarında olması ideal bir seçenektir.  Ayakkabı ile aynı renk olan pantolon tercihinde çorabın da ayakkabı ve pantolonla  aynı renk olması çok önemlidir. 

Siyah kült ve kurtarıcı bir seçenek olacaktır, böylece renk konusunda tereddüt etmez,  kolay kombinler oluşturabilirsiniz. 

Sepet