Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Her Erkekte Bulunması Gereken Ayakkabı Modelleri

Her Erkekte Bulunması Gereken Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı en temel ihtiyaçlarımızdan biridir. Bu ihtiyaca gereken özeni gösterdiğimiz takdirde hayatımız kolaylaşabilir veya olası sorunların önüne geçmiş oluruz. Hayat kalitemizi arttırmak için doğru ve kaliteli ayakkabıya sahip olmamız gerekir. Sitarastelle olarak mutlaka sahip olunması gereken ayakkabıları sizler için derledik.

1- Siyah Klasik/Oxford/Rugan Ayakkabı

Siyah diğer renklerle uyum gösterebilen ve hemen hemen her ortama uyum sağlayan bir renktir. Dolabınızda mutlaka siyah klasik bir ayakkabı bulunmalıdır. Ani gelişen bir davet veya toplantı için en uygun ayakkabı siyah klasik bir modeldir. Arzu ve tarza göre oxford, vintage veya makosen tercih edilebilir. Bağcıklı ve bağcıksız ayakkabılar kişinin ayak yapısına göre değişiklik göstermektedir. Ayak problemlerine sahip kullanıcılar için bağcıklı modeller daha kullanışlı olacaktır. Hakiki deri ile üretilmiş klasik ayakkabılar yıllara meydan okur. Ne zaman ihtiyacınız olacağını kestiremeyebilirsiniz, doğru bakım ve temizlik ile uzun yıllar klasik ayakkabınızı kullanabilirsiniz.

Klasik veya kot pantolonla kombinleyebilirsiniz. Kıyafetlerinizin rengine bakılmaksızın kombinlenebilme özelliğine sahip olan siyah renk olmazsa olmazınız olacaktır.

Resmi yerler için vazgeçilmez olan klasik ayakkabıyı rugan tercih ederseniz düğünlerde ne giyeceğim derdinden kurtulabilirsiniz. Şık olmanın sırlarından biri de rugan ayakkabıdan geçer.

2- Açık Kahverengi Loafer, Casual Ayakkabı

Her zaman resmi yerler konusunda aciliyet çıkmaz. Bazen de rahat ortamlara gitmeniz gerekebilir. Çeşitli etkinlikler, arkadaş buluşmaları veya zamansız bir alışveriş. Bu süreçte rahat olmanız gerekmektedir. Rahatken şık da olabilmeniz elbette mümkündür.

Casual kıyafetler genellikle açık tonludur. Resmiyeti azaltmak ve konfor alanını açmak adına açık tonları tercih ederiz. Günlük giyimde de açık ve orta tonları tercih ediyorsanız mutlaka açık kahverengi veya haki tonlarında casual loafer ayakkabıya sahip olmalısınız. Loafer modelleri pantolon ve şortlarla kombinlenebilir.

3- Siyah Chelsea Bot

İş yeri, okul, günlük yaşam, etkinlikler.. kış aylarında hem rahat hem de şık olabilmeniz için en iyi seçenek chelsea bot modelleridir. Oldukça konforlu olan chelsea botlar kışlık kıyafetleriniz ile kombilenebilir. Gece gündüz her ortamda ayaklarınız sıcak kalacaktır. Kot ve kumaş pantolonlar çok yakışan botları ceketlerle kombinleyebilirsiniz. Siyah bir chelsea bot sizi tüm kış şık gösterebilir. Kıyafetleriniz kahve tonlarında ise kahve bir chelsea bot tercih edebilirsiniz.

4- Bağcıklı Klasik Bot

Klasik bir tarza sahipseniz veya resmi ortamlarda bulunuyorsanız dolabınızda mutlaka klasik bir bot bulundurmalısınız. Kışın olan resmi davetler, özel gecelerde takım elbiselerin ve resmi giyimin altına çok yakışan bağcıklı botlar aynı zamanda üşümeyi de engeller. Kaliteli malzeme ile üretilen bir bot kışın ayakların sıcak olmasını sağlar.
İş yerinde de giyebileceğiniz bağcıklı klasik botlar hayat kurtarıcı özelliğe sahiptir.

5- Spor Ayakkabı, Sneaker

Klasik ayakkabıda olduğu gibi spor ayakkabıda olmazsa olmazlarınız arasında yer almalıdır. Günümüz trendlerinde her yerde giyilen beyaz sneakerlar daha çok yürüyüşleriniz, günlük yaşamda kullanabileceğiniz veya sportif aktivitelerde kullanabileceğiniz gerekli bir modeldir. Ayakkabı dolabında bulunması gereken spor ayakkabı, kişinin zevkine göre bir renkte seçilebilir. Kıyafetlerinizle uyumlu olacak sade bir model seçmeniz tavsiyemizdir. Böylece spor aktiviteleri dışında günlük kıyafetlerle de kombinleyebilirsiniz. Sneakerlar son zamanda çok şık tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır.

Sitarastelle hakiki deri ve kaliteli malzeme ile sneaker üretir. Uzun ömürlü ve konforlu sneaker sizi her ortamda rahat ettirebilir.

6- Yazlık Ayakkabı veya Sandalet

Yazın yoğun sıcaklar için mutlaka ve mutlaka yazlık bir ayakkabı bulundurmalısınız. Sandalet iş yerine çok uyumlu olmadığı için yazlık ayakkabılar tercih edilmelidir. Terletme yapmayan, nefes alan deri sayesinde yazın da şık olabilirsiniz. Espadril modelleri yaz için uygun bir modeldir. Casual modeller de yaza uyum sağlayabilir.
Açık tonlarda tercih edeceğiniz yazlık ayakkabı kıyafetleriniz ile çabasız kombinler yapabilmenizi sağlar.
Tatillerde ve günlük hayatta sandalet en iyi dostunuz olacaktır. Deri kaliteli sandaletler yaza rağmen deforme olmaz. Yazın da konforlu adımlar atabilirsiniz.

Ayakkabı için Tavsiyeler

Her kullanım sonrası mutlaka ayakkabınızı dinlendirmeli veya havalandırmalısınız. 1 gün arayla giymeni ayakkabının ömrünü uzayacaktır.

Mutlaka ayakkabı kalıbı kullanmalısınız. Ayakkabıları havalandırdıktan sonra kalıpla birlikte dolaba koyun.

Kirlenen ayakkabı vakit kaybetmeden temizlenmelidir. Kir durdukça ayakkabıya zarar verecektir. Temizleyip, cilaladığınız ayakkabı ani durumlarda temiz bir şekilde giyinebilirsiniz.

Her ayakkabıyı kendi özelliğine göre temizlemeli ve bakımını yapmalısınız. Her derinin kendine has bir temizleme işlemi ve malzemeleri vardır.

Kaliteli bir ayakkabı yaptığınız her bakım sonrası daha iyi görünecektir. Ayak sağlığınız için de kaliteli malzemeden üretilmiş ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Sağlam bir ayakkabı sizi yarı yolda bırakmaz. Alacağınız ayakkabının sağlamlığını test edin
Sağlıklı adımlar dileriz.

Sepet