Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Hakiki Deri Hakkında Temel Bilgiler

Hakiki Deri Hakkında Temel Bilgiler

Hakiki deri, hayatımızın her alanında sık kullanılan bir materyaldir. Dayanıklılığı, uzun ömrü sayesinde çeşitli eşyalarda tercih edilir. Bu nedenle giyim, ayakkabı, mobilya sektörünün göz bebeğidir.

Deri doğanın bize armağanlarından biridir. Dana, koyun, keçi, at, geyik, buffalo ve sürüngenlerin derileri işlenmektedir. Organin derinin bileşimi %50.2 Karbon, %25.4 Oksijen, %17.8 Azot, % 4.6 Hidrojen ve %2 Kükürtten oluşur.

Derinin 3 katmanı, tabakası vardır. Üst, orta ve alt olarak adlandırılır. Orta deri, işlenen derinin işlenen bölümüdür. Derinin %85’lik kısmını kapsamaktadır.

Organik deri doğada kaybolur. Suni deri kimyasal olduğu için doğaya çok ciddi zarar verir ve kaybolmamaktadır.

Hakiki derinin kendine özgü kokusu vardır. Saf ve ferah kokar. Suni derinin plastik veya ilaca benzer bir kokusu bulunmaktadır. Suni deri ateşte hemen tutuşur. Gerçek deri suni deriye nazaran hızlıca tutuşmaz. Organik derinin yüzeyinde zara benzer bir tabaka bulunmaktadır. Bu tabakayı deriyi katlayarak görebiliriz. Suni deride ise kesinlikle böyle bir şey gözlenmez.

Organik derinin yüzeyi gözeneklidir. Bu gözenekler nefes alışverişi sağlar. Bu nedenle kıyafet ve ayakkabıda koku oluşumunu engeller.

Suni deride gözenek genellikle bulunmaz. Hakiki derinin dokusu yumuşaktır. Her şeyden önce organik deri dayanıklıdır.

Hakiki Deri Genel Özellikleri

Yumuşak forma sahiptir. Sağlamdır, deforme olmaz. Hakiki derinin kalitesi deri yüzenin temizliğine bağlıdır. Deride bulunan deformeler derinin kimyasal değdiğinin göstergesidir. Hakiki deri büküldüğünde kırışmaktadır. Renk değiştirir. Suni deri bükülmez. Rengi aynı kalır. Kırışma gerçekleşmez. Organik derinin doğal yapısı sayesinde emilim yapar. Bu yüzden leke görüntüsü bırakır. Suni deride su tutunmamaktadır.

Hakiki Derinin Faydaları

– Gözeneklere sahip yapısı sayesinde nefes alır. Nefes alışverişi yapan doku, yazın terleme kışın üşüme yapmaz.

– Nemi önler. Ayrıca nemin önlenmesi ayak bakımı için çok önemlidir. Koku, bakteri ve mantar benzeri olası problemler olmaz.

– Su ve hava sirkülasyonu gerçekleşir. Bu sebeple ayakkabı oda sıcaklığında kurur.

– Ani gelişen durumlarda yırtılma, kopma gerçekleşmez. Reaksiyon yaşama, bozulma riskleri bulunmamaktadır.

– Hakiki deri sağlık için tehlikeli değildir. Ek olarak doğal olduğu için faydalıdır.

– Esnek deri yapısı kullanıldıkça ayağınızın şeklini alır. Böylece ayakkabı yüksek rahatlık sunar.

Sepet