Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Deri Bot Bakımı ve Temizliği İçin Gerekenler

Deri Bot Bakımı ve Temizliği İçin Gerekenler

Kaliteli materyalden üretilen Sitarastelle marka bir deri bot modeline sahipseniz, uzun yıllar kullanabilmek için bakım yapmalı ve bakımı için özen göstermelisiniz. Doğru bakım ürünleri özellikle fırça, koruyucu sprey ve temizlik malzemesi seçimine dikkat ediniz.

Öncelikle ayağınız ve yaşam stilinize uygun bir bot modeli satın almalısınız. Düşük kaliteli bir botun ömrü kısa olacaktır ve size zor anlar yaşatabilir. Sitarastelle size kaliteli deri güvencesi sunar. Konfor ve kaliteyi bir arada yaşarsınız. Bot ve ayakkabı kalıbı kullanmanız sizin için avantajlı olacaktır. Hem botunuzun şekil ve duruşu bozulmayacak hem de kullanımdan kaynaklı izlerin önüne geçebilirsiniz. Ayakkabı kalıpları ayakkabıyı havalandırır ve bakteri oluşumun önüne geçer.

Bakım ve Temizlik Önerileri

Kış aylarında yağışlar nedeni ile botlar erken kirlenir. Çamur veya kir kurumadan temizleyin, çamur deriye işlerse sorunlar yaşayabilirsiniz. Temizlenmeyen kir veya çamur derinin içine girer ve yapısında bozulmalara neden olur. Bu bozulmalar botun su geçirmez özelliğini kaybetmesiyle sonuçlanabilir.

Kuruyan çamur derinin kendi nem ve yağını emer, yağ ve nemini kaybeden deri botlar daha çabuk eskir. Deri yapısı sertleşir ve esneklik kaybolur. Çatlamalar görülür.

Temizlik için uygun bir ortamda değilseniz çamurdan hızlıca kurtulup, evde daha ayrıntılı bakım ve temizlik yapabilirsiniz. Suyun ılık olması daha sağlıklı ve verimli olacaktır.

Kirlenmese bile her kullanım sonrası temiz ve nemli bir bez ile silinmenizi öneririz.

Kullanım sonrası deri botların iç tabanı ve ipleri çıkartırsanız kuruması hızlanır. Bot bağcıklarının çıkartmanız hem hızlı hem de etkili bir temizlik alanı sunar. Hızlı kurur ise koku ve küfe neden olmaz.

Isıtıcı ile kurutmayın, doğal olarak /oda sıcaklığında) kuruması, çatlama olmaması için çok önemlidir.

Satın alacağınız fırça ve bezin sert olmaması gerekir.

Deri Bot Temizliği İçin Gerekenler

Nemli bir bez ile sildikten sonra temizleme spreyini ayakkabıya sıkınız ve kuru bir bez yardımı ile daireler çizerek siliniz. Hassas davranmaya gayret ediniz. Doğal işlenmiş deri, yapı olarak narin olduğu için zarar görebilir veya deri boyası zedelenebilir. Temizlik bittiğinde doğal, koruyucu bir boya ile fırçalayabilirsiniz. Fırça boyayı daha iyi yaymayı ve derinin parlamasını sağlar.

Tüm bu temizlik işlemleri sayesinde botunuzun hava almasını sağlanır. Sağlıklı ve konforlu adımlar atabilir, sıcak bir kış geçirebilirsiniz.

Sepet