Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Deri Ayakkabı Bakımı ve Deri Temizliği için Gerekenler

Deri Ayakkabı Bakımı ve Deri Temizliği için Gerekenler

Deri Ayakkabı Bakımı

Doğal işlenmiş deri ayakkabı malzeme olarak hem sağlam hem hassas bir yapıdadır. Özellikle ayakkabıda kullanım amacı uzun süreli bir kullanım sağlarken konfor sunabilmesidir. Deri ayakkabılarınızın uzun süre yıpranmadan kullanmak için düzenli bakımı ve temizliğini yapmanız gerekir. Düzenli bakım ve temizliği yaptığınız her çeşit doğal işlenmiş deri ayakkabıyı senelerce kullanabilmeniz mümkün.

Bakım konusundan en önemli konulardan biri ise derinin yapısının bozulmamasıdır. Bakımda kullanılacak ürünler, ayakkabı derisinin yapısının bozulmamasına imkan sunmaktadır. Ayakkabı parlatıcı ürünler ve sünger bu hassas yapının bozulmasına sebep olabilir. Böylece ayakkabınız nefes almaz ve koku meydana gelir. Elinizden geldiğince deri ayakkabıları rutin olarak temiz ve nemli bir bez ile siliniz. Deri yapısını canlı tutan ve besleyen bir ayakkabı fırçası ile takviye yapabilirsiniz.

Temizlik için Gerekenler

Ayakkabılarınızı doğrudan ışığa maruz durumda bırakmayın, bu derinin renk değişimi ve çatlamasına neden olacaktır. Deriyi sertleştirmeyecek, şayet kimyasal bir temizleyici kullanacaksınız yumuşak tutacak bir ürün ile bakım yapın. Sürekli boya kullanımı ayakkabı yapısının bozabilir. Ayakkabınız kirlendiğinde veya tozlandığında yumuşak bir bez ile silerseniz boya kullanımı azaltabilirsiniz.

Ayakkabının ıslanması durumunda direkt ısı yayan bir alet ile ısıtmayın, doğal yollar ile kuruması deri ayakkabınız için daha sağlıklı olacaktır. Islak bırakırsanız derinin erken çatlamasına, ısıtıcı ile kurutursanız derinin sertleşmesi gibi sorunlarla karşılaşırsınız.

Deri ayakkabı bakımı ve temizliği sadece uzun ömürlü olması için değil ayakkabının duruşunun daha düzgün olmasını da sağlayacaktır.

Deri Ayakkabı Temizleme Adımları

Öncelikle dikkat edeceğiniz ilk şey cilada hassas olmanızdır. Deri ile aynı renk ya da natural renk cilalar tercih ediniz. Böylece deri hem daha canlı görünecek hem de bozulma yaşamayacaktır.
İhtiyacınız olan ürünler:

• Doğru ayakkabı kalıbı
• Hassas ayakkabı fırçası
• Besleyici ayakkabı kimyasalları/Cila
• Yumuşak temiz bez

Malzemeleri temin ettikten sonra yapılacaklar:

1. Adım: Ayakkabınızı numarasına göre aldığınız kalıbın içine yerleştirin
2. Adım: Ayakkabıda bulunan toz ve kir için yumuşak bir fırça tercih edin ve fırçalayın
3. Adım: İnce, hassas ayakkabılarınıza nötr bir temizleme kimyasalı uygulayın
4. Adım: Tabanı temizleyin
5. Adım: Ayakkabı renginde olan cila ile cilalayın
6. ve son Adım: Deri ayakkabınızı yumuşak ve temiz bir bez ile silin.

Sepet