Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Damatlık Ayakkabı Modelleri ve Düğün Tavsiyeleri

Damatlık Ayakkabı Modelleri ve Düğün Tavsiyeleri

Bir damadın seçimini en doğru yapması gereken şeylerden biri de damatlık ayakkabıdır. Biz farkında olmasak bile ayakkabı hayatımızın her evresinde yanımızda olan en temel ihtiyaçlarımızdan biridir. İnsanın en mutlu ve en özendiği gününde hem şık hem de rahatının en üst sırada olması gerekmektedir.

Karizmatik bir damatlığın altına ona uyum gösterecek seviyede şık bir ayakkabı tercih edilmelidir. Şık bir ayakkabı aynı zamanda konforlu olabilir. Sitarastelle, şıklık ve konforu birleştirir. Hakiki deri, kaliteli malzeme ve özenli tasarımlar ile tüm özel günlerde de yanınızdadır.

Düğün veya nikah günü, saç ve sakal kesimi, ardından giyim hazırlıkları başlar. Kravat veya papyon seçimi, kol düğmeleri özenle seçilmelidir. En mutlu ve heyecanlı gününüzde tüm bu özeni ayakkabıda da göstermeniz gerektiğini hatırlatırız. Bazı damat adayları bu konuda uzmanlardan veya yakın çevrelerinden destek almaktadır.

Damatlık için ayakkabı seçimi oldukça geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Eskiden olmasa da artık spor ayakkabılar ve spor takımlar tercih edilmektedir. Damadın tarzı, yaşı, giyilecek damatlığın türü bu tarz seçimleri belirlemekte büyük bir rol oynamaktadır. Bir gün kısa gibi görünse de yoğun tempoda ayakta saatlerce kalma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Bu ihtimal kişiyi rahat olana itecektir. Hem klasik hem de rahat ayakkabılar tam da bu günler için tasarlanmıştır.

Klasik bir damatlığın altına klasik bir ayakkabı uyum sağlayacaktır. Karizması yüksek bir damat olmak için fedakarlık yapmanıza gerek yok. Sitarastelle klasik ayakkabıda olabilecek en yüksek konforu ayağınıza sunar. Çabasız şık ve rahat olabilirsiniz.

Aynı şekilde modern bir damatlığın altına casual veya spor modeller de şık durabilir. Son zamanlarda sneakerlar takım elbiselerle bile giyilmektedir. Uygun bir sneaker damatlığınıza şıklık katabilir.

Damatlık Ayakkabı Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayakkabı tercihinde dikkat edilmesi gereken altın kurallar vardır. Öncelikle ayak yapınızı bilmeli ve ona göre bir ayakkabı veya taban seçmelisiniz. Ayağınızda düz tabanlık gibi durumlar varsa özel bir tabanlık kullanmalısınız. Aynı şekilde taraklı, kemerli ve ince ayaklar için de tabanlık veya ayakkabı tercihi çok önemlidir.

Örnek vermek gerekirse düz tabana sahip insanlar sanılan aksine uygun ortopedik bir taban sayesinde klasik bir ayakkabıyı rahatlıkla giyinebilir. Uzun süreli kullanımlar için destek tabanlarla da takviye yapılabilir. Kendi ayak yapınıza göre bir taban seçmelisiniz.

İkinci örnek ise kemerli ayak yapısı. Kemerli bir ayak yapısına sahipseniz bağcıklı ayakkabılar tercih etmelisiniz. Bağcıksız ayakkabılar uzun süre kullanımda ağrı gibi durumlar yaratabilir. Bu gibi ağrılarda bağcıkları gevşeterek rahatlama imkanı sağlanabilir.

Taraklı ayak yapısında ise rahat bir ayakkabı almanız önerilir. Geniş ve konforu yüksek ayakkabılar günboyu kullanım için en doğru seçenek olacaktır. Aksi modeller çeşitli sıkıntılar yatabilir.

İkinci altın kural ise hayat arkadaşınız ile uyumlu giyinmenizdir. En özel gününüzde uyum göstermeniz çok önemlidir.

Damatlığı yalnızca kendiniz için değil gelinliğe uygun olması için de seçmelisiniz. Aynı kural ayakkabıda da geçerlidir. Gelin ve damadın birbirlerini tamamlaması kıymetli bir andır. Klasik bir ayakkabıya karar verildiyse her iki tarafta aynı tarzda bir ayakkabı seçmelidir. Son zamanlarda gelinler de sneaker tercih etmektedirler. Sizin de rahat bir ayakkabı tercihi yapmanız isabetli olacaktır.

Taşlı, parlak bir ayakkabı tercihine ithafen rugan bir ayakkabı modeli tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde gelin ayakkabısının detaylarına göre süet veya nubuk da tercih edebilirsiniz.

Üçüncü kural ise düğün veya nikahın yapılacağı yere göre damatlık ayakkabı seçmektir. Kır düğünü ve salon düğünleri arasında büyük farklar vardır. Her türlü etkeni düşünüp havaya göre ayakkabı seçmeniz önemlidir. Rahatınızın bozulmaması ve andan keyif alabilmeniz için düğünün yapılacağı yere uygun ayakkabı tercih etmelisiniz. Salon düğünlerinde dilediğiniz ayakkabıyı giyebilecekken sahil düğünlerinde aynısını söylemek biraz zor.

Mevsim detayı da unutulmamalıdır. Yazlık ve kışlık ayakkabılar farklı olduğu gibi damatlık ayakkabılarında da aynı şey geçerlidir. Kış düğünlerine özel klasik ve bileğe kadar olan botlar tercih edebilirsiniz veya yaz düğünleri için terleme yapmayan loafer modelleri şık ve rahat olmanızı sağlayabilir. Bu sebeplerden ötürü düğünün zamanı ve mekanı ayakkabı tercihiniz için önemli bir husustur.

Damatlık Tercihi ve Ayakkabı

Damatlık ve damatlık ayakkabı dengeli ve doğru bir karar olmalıdır. Seçimini yapacağınız damatlık ayakkabı ayak yapınıza, eşinize ve mekana göre karar verildikten sonra damatlık en büyük etken damatlık tercihidir.

Tarzınız vintage, spor, klasik veya casual olabilir. Damatlığınız o gün rahat ve şık hissedeceğiniz türde olmalıdır.

Kendinizi klasik bir damatlığın veya smokinin içerisinde rahat hissedecekseniz ayakkabıda da klasik, oxford, kösele veya rugan, makosen modelleri tercih etmelisiniz. Klasik damatlık son derece karizmatik bir görünüm oluştururken size özgüven de vermektedir. Kombini tamamlamanın tek sırrı klasik bir damatlık ayakkabıdan geçer.

Smokinler için oxford ayakkabı özellikle tavsiye edilmektedir. Rugan bir oxford şıklığınıza ışıltı katabilir.

Rahat, spor damatlık tercihiniz ise ayakkabıda da aynı tercihte bulunmalısınız. Spor damatlığa klasik ayakkabı yakışmamaktadır. Renk dikkat etmeniz bir faktördür. Spor damatlık açık renklerde olacağı için seçeceğiniz spor ayakkabı sade ve tek renk olmalıdır. Çok renkli spor ayakkabılar damatlık için uygun bir görüntü yaratmaz. Sneaker tercihinin aynı sıra loafer ve günlük modeller de tercih edebilirsiniz.

Son trendlerden biri olan klasik ve sporun harmanlanması takım elbise ve damatlıklarda da görülmektedir. Klasik veya modern bir takım elbise ile sade siyah veya beyaz bir sneaker tercih ederek bu trende ayak uydurabilirsiniz.

Damatlık Rengine Göre Ayakkabı Seçimi

Damatlık rengi ayakkabı seçiminin ikinci önemli faktörüdür. Doğru kombini oluşturabilmek için renklere özen göstermelisiniz. Şayet simsiyah bir damatlık giyecekseniz aynı şekilde ayakkabının da en koyu tonda olması gerekmektedir. Açık her ton kombini bozacak ve ışıltınıza gölge düşürecektir.

Siyahın tonlarına göre ayakkabı seçimi gerçekleştirilmektedir. Füme bir damatlık için yine füme bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Daha açık bir siyah için koyu bir gri ayakkabı tercih edilebilir. Aynı düğün sonrası ayakkabıyı diğer davetlerde ve toplantılarda giyinebilirsiniz. Damatlık ayakkabının böyle bir avantajı vardır.

Siyahtan bağımsız, lacivert veya bordo tonlarında bir damatlık tercih ettiyseniz siyah veya kahvenin koyu tonları damatlığınıza uyum gösterecektir. Kahverenginin dengeleyici bir özelliği vardır. Bu sebeple lacivert damatlıklarda çok yakışmaktadır. Giyeceğiniz damatlık mavi tonlarında ise sıcak kahve tonları ve süet ayakkabılar büyük bir uyum yaklayacaktır.

Bir yaz düğünü yapacaksanız açık ve beyaz tonlarında bir damatlık tercih edebilirsiniz. Beyaz damatlığa siyah ayakkabı sandığınız kadar yakışmayabilir ve çok dikkat çeker. Eğer arzunuz koyu bir tonda ayakkabı ise onu nötrleyecek lacivert veya gri tonlarında bir ayakkabı olabilir. Beyaz bir damatlığı açık kahve tonları ve beyaz bir ayakkabı ile giymenizi öneririz.

Ayakkabı ile çorap rengi uyumu mühim bir konudur. Ayakkabı ile aynı renk çorap giymeli, mümkünse teninizin gözükmeyeceği uzunlukta olmalıdır. Aksi takdirde göze batacaktır, huzursuz hissedebilirsiniz.

Düğün için Faydalı Öneriler

Düğünden önce mutlaka her şeyinize karar verin ve emin olun. Mutlaka her modeli deneyin. Size yakışacak ve uygun olan modeli seçmelisiniz. Damatlık türüne göre de ayakkabı seçimi bir o kadar kolay olacaktır. Rahat hissedeceğiniz, giydiğiniz zaman mutlu olacağınız seçimler yapmalısınız.

Olası tüm kazalar ve aksilikler için tedbirinizi alın. Yedekte mutlaka takım elbiseniz ve ona uyumlu ayakkabınız olsun. Damatlık kadar olmasa da şık bir takım böyle anlarda işinizi görecektir. Takım elbiseye uyumlu ayakkabı modeli ve rengi çok önemlidir. Böylece o heyecanda çare aramakla vakit kaybetmezsiniz.

Düğünden önce nasıl damatlık provası yapıyorsanız ayakkabı için de aynı şeyi yapmalısınız. Ayakkabı ilk giyildiğinde rahatsız edebilir. Bu yüzden mutlaka düğünden önce ayakkabınızı giymelisiniz. Her kullanım sonra mutlaka kalıba koymalısınız. Deri bir ayakkabı ise kalıp kırışıklıkları önleyecektir. Düğün öncesi mutlaka ayakkabı bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Cilalanmalı ve dinlenmeye bırakılmalıdır.

Alacağınız ürünlerin kalitesinden emin olmalısınız. Seçimini yapacağınız kumaş, tasarım çok kıymetlidir. Bu konuda göstereceğiniz özen sizi tüm gün rahat hissettirecektir. Aynı şekilde alacağınız ayakkabı hakiki deri ve kaliteli malzemeden üretilmiş olmalıdır. Hakiki deri esnektir ve nefes alan bir yapıya sahiptir. Rahat adımların ve sağlıklı ayakların sırrı kaliteli ayakkabıdan geçer. Sitarastelle hakiki deri ve kaliteli malzemeyi İtalyan tasarımlarıyla buluşturmaktadır. Damatlık modellerine uygun ayakkabılar sizler için üretilmektedir.

En özel gününüzde de yanınızda olan Sitarastelle mutluluklar diler.

Sepet