Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Ayakkabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayakkabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir tarz göstergesi olarak ayakkabı seçimi için ilk sırada konfor ve kalite yer alır. Kaliteli malzeme kullanılarak üretime sunulan ayakkabılar hem ayak sağlığınızı korur hem de şık görünüm elde etmenize imkan sağlar.

Konfor için doğru ayakkabı numarası ve ayakkabı kalıbının ayak şeklinize uygun olması çok önemlidir. Doğru ayakkabı numarasını öğrenebilmeni gün sonunda ayakkabı denemesine bağlıdır. Gün sonunda ayaklarınız şiştiği için sabah deneyerek aldığınız ayakkabı sizi rahatsız edebilir. Böylelikle ayaklarınızın şişme potansiyelini de anlamış olursunuz. Ayakkabıların burun kısmı parmaklarınızı sıkıştırmamalı ve ayakkabı ile burun arasında yarım cm boşluk olması gerekir.

Klasik ve Spor Giyime Uygun Ayakkabı Seçimi

Klasik ve spor kombine uyumlu ayakkabı seçimi, her trendle uyum sağlamak isteyen kullanıcılar için önemli bir detaydır. Klasik tarza sahip olanlar için en uygun renk siyah ve tonlarıdır. Ceket, gömlek, kumaş pantolon ve etek çeşitleri için renk tercihi dikkate alınıp ayakkabı alınmalıdır. Özellikle son trendlerde siyah pantolon ve etekler için kahve ve tonları ayakkabı modelleri son derece şık ve klasik bir duruş imkanı sağlamaktadır. Resmi ortamlar ve ofis için bilhassa kombin çok önemlidir lakin kahve ve tonları ayakkabı seçimi olacaksa koyu tonlarının seçimi önemli bir unsurdur.

Klasik tarz için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kemer veya çantanın aynı tonlarda olmasıdır. Şayet ayakkabı renginde kemer veya çanta olmazsa bu kötü bir kombin olacak, hoş bir görünüm elde edilemeyecektir.

Spor giyim için ise gündelik hayata uyum sağlayacak ayakkabılar tercih edilmelidir. Casual gömlek, basic tişört ve her çeşit jeanleriniz ile giyebileceğiniz sportif modeler ele alındığında dikkat etmeniz gereken detay renk karşıtlığı oluşturmamanızdır. Bu gibi durumlarda giydiğiniz gömlek mavi tonlarında ise bordo ayakkabılar şık duracakken yeşil ve kırmızı renk ayakkabılar ile bu şıklık bozulabilir.

Doğru Ayakkabı Rengi Nasıl Seçilir?

Ayakkabı seçiminde en önemli konulardan biri de modellerin çeşitliliği ve renkleridir. Ayakkabı tasarım ve modeline bambaşka bir hava katan renkler, kıyafetlerimizi ve kombinlerimizi göz önünde bulundurup satın alınmalıdır. Dolabımızdaki renk hakimiyetine uygun en iyi ayakkabı rengine karar veremiyorsanız klasik renkler sizin için kurtarıcı olabilir. Ayakkabı modelleri arasında en çok beğenilen ve satın alınan siyah ayakkabı modelleri hemen hemen her renk kıyafetinize uygun olan renklerden biridir. Siyahın uyum gösteremediği kıyafetlere de beyaz ayakkabı modelleri uyum gösterebilir.

Sepet