Erkek Ayakkabı

TÜM ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO!

Ayakkabı Bakımı Nasıl Olmalı?

Ayakkabı Bakımı Nasıl Olmalı?

Ayakkabı modellerinin kendine has ayakkabı bakım yöntemleri mevcuttur. Süet, Nubuk ve Rugan modeller için ayakkabı bakımı tüyolarını yazımızdan okuyabilirsiniz. Yöntem ve öneriler ayak sağlığınızı koruyacak ve ayakkabınızın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Ayakkabı Bakımı ve Temizliği

Mevsim değişiklikleri ile birlikte yağmur ve kar yağışları hayatımıza eşlik eder. Zor şartlı havalar için ayakkabı kullanımı süet, kösele tabanlı veya nubuk ayakkabı modelleri giymemenizi öneririz. Kauçuk veya lastik tabanlı ayakkabı giymelisiniz. Tozlu ortamlarda da aynı şartlar geçerlidir. Koku oluşumu veya bakteri oluşumuna neden olmaması için ayakkabılarınızı havalandırmalısınız ve ayakkabı kalıbına koyarak dinlenmeye bırakmalısınız.

Süet Ayakkabı Bakımı

Süet model ayakkabı bakımı, deri ayakkabı modellerine nazaran daha zordur. Deriden daha çok leke tutmasından dolayı uygulanabilecek yanlış bir yöntem ayakkabınızı bir daha kullanamamanıza neden olabilir. Bu durumun yaşanmaması için süet model ayakkabılar için üretilen özel süet ayakkabı fırçalarını ve silgilerini satın alabilirsiniz. Ayakkabıda oluşabilecek çizik ve eziklerin önüne geçebilmek için özel süet ayakkabı fırçasını çiziklerin üzerine çok baskı yapmadan uygulayın. Çok baskı ile uygulanan çizikler büyük eziklere neden olabilir, ayakkabının renginde bozulmalar görülebilir.

Nubuk Ayakkabı Bakımı

Nubuk model ayakkabılar görünüş itibariyle süet model ayakkabılar ile çokça karıştırılmaktadır. Süet ve nubuk bakım yöntemlerinin modele has uygulanması çok önemlidir. Nubuk model ayakkabılar deriden çok daha narin bir yapıda olduğu için yağmur ve karlı hava, çamurlu yüzeylerde giyilmemesi gerekir. Nubuk modellerimizi iş yerlerinde tercih ederseniz kullanım ömrü uzun olacaktır. Ayakkabılarınız kesinlikle ıslak veya bez ve mendil ile silmeyin. Özel nubuk ayakkabı fırçası kullanarak ayakkabı bakımı yapmalısınız.

Rugan Ayakkabı Bakımı

Konforu ile en çok tercih edilen rugan model ayakkabılar, rahatlığı kadar darbelere de maruz kalabiliyor. Her hava şartına uygun olarak tasarlanan ayakkabılar olabilecek bir leke veya zedelenme karşısında toparlanması bir hayli zordur. Ayakkabı bakımından ziyade kullanımı ve giyerken dikkat edilmesi önemlidir. Nemli bir bez yardımı ile leke ve tozları silebilirsiniz.

Ayakkabı Neden Vurur?

Genel olarak ayakkabı kullanımı rahat bir süreç olabileceği gibi ıstırap içinde geçen saatler olarak da sonuçlanabilir. Bir ayakkabı modelinin ayağı topuktan vurma problemiyle karşılaşılmasının en önemli sebebi ayak ölçünüze uygun bir ayakkabı tercihinin yapılmamasıdır. Ayakkabının topuktan vurma nedenleri arasında modelinizin topuk yüksekliğiyle topuk kemiklerinizin yüksek topuklarla uyuşmaması ya da aldığınız modelin iç astarı ve dış malzemesi çok kalın bırakıldığı için ayağınıza zarar vermiş olabilir. Sitemizde ayakkabı modellerinin beden ölçüleri hakkında bilgiler yer almaktadır. Ayağınıza uygun beden ve modeli tercih ederek gün boyu rahatlığa erişebilirsiniz böylece vurma problemi ile de karşılaşmazsınız.

Sepet