About Us

Yildiz Bulut

İstanbul’da doğdu.
Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nü bitirdi.
Küçük yaşlarından beri deriye ve ayakkabıya duyduğu büyük ilgi onu ayakkabı tasarıma yöneltti. Polimoda International Fashion Institute’da Ayakkabı ve Moda Aksesuarları Tasarımı eğitimi aldı.
Yurtdışında, özellikle de İtalya’da bulunduğu dönemlerde sıkça ziyaret ettiği fuarlar, mağazalar ve sanat merkezlerinin yanı sıra, İtalyan deri endüstrisinin öne gelen firmaları tarafından organize edilen workshoplara katıldı. Böylece herkesin görebildiğinin ötesini hayal etmeye ve farklı olanı yapmaya çalıştı.
Türkiye’de bir kadın tarafından kurulmuş ilk erkek ayakkabı markası Sitarastelle’nin kurucusu ve CEO’su olarak hem girişimcilikteki başarısını hem de işine olan tutkusunu kanıtlayan bir iş insanıdır. Sitara; Fars dilinde, stelle ise İtalyanca’da yıldız anlamına gelmektedir. Böylelikle aslında tasarımlarındaki Doğu ve Batı’yı buluşturma heyecanını da markasına taşımış oldu. İtalyan derileri ile Türk tasarımını buluşturarak ezberleri bozmak istedi. Sitarastelle ayakkabılarını giyecek olanları da kendi markası ile yıldızlaştırmayı arzu etti ve bu nedenle kendi adını yapmış olduğu işle özdeşleştirmeyi düşündü. İşte bu nedenlerle markanın logosu da Kuzey Yıldız’ı oldu.
Sitarastelle markasının moda dünyasındaki ayrıcalıklı yerini korumak için müşteri ve ürün odaklı çalışmalarını tüm heyecanı ile sürdürmektedir. İş felsefesi, günlük hayatın tüm aktivitelerine uyum sağlayacak rahatlık ve konforu aynı kalitede ve klasmanda sunmaktır. Sosyal sorumluluk projelerine gönül veren ve bu alandaki yapıcı rolünü aktif bir şekilde sürdüren bir kadın girişimci olarak, çalışmaktan hiç yorulmadan, her gün yeni şeyler öğrenmeyi ve keşfetmeyi sevmektedir.

WORDS ABOUT US

Our Team

Convallis ullamcorper aliquet ultrices orci cum vestibulum lobortis erat.

Andrea Francesco

Planning Manager

Sevde Han

Organization Manager

Filiz Bulut

Finance Manager

Berk Deha

Operation Manager
Play Video

Our company history and facts

I should be incapable of drawing a single stroke at the present moment; and yet I feel that I never was a greater artist than now.

Play Video

Design & development process demonstration

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul,like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart.